Travellink bloggevent

♣
Pernilla
♣
Pernilla
Måns Möller berättade om sin resa med att få en son med autism som var så rolig att jag kiknade av skratt men samtidigt med så mycket djup att det var oundvikligt att förstå smärtan han gått igenom. Hur han kämpat bland annat med ett cykellopp i USA för att samla in pengar till en fond som skall hjälpa till och förändra tillvaron för de med samma handikapp som hans son har.
Entreprenören, konstnären och författaren Anna Benson peppade oss att tänka mer Why Not? i livet Något som jag kan känna igen mig i. Är lite av en entreprenör själv tror jag
I pausen bjöds på lite vin och annat att dricka och man kunde kika runt hos utställarna på plats
Sofia Wistam var fantastisk som föreläsare. Väldigt mycket humor blandat med allvar, berättade hon om sin historia med cancer, sin uppväxt med en speciell pappa och relationer.
Joy, Zetas, Lindemans,Marabou Tidningen Hälsa var några av sponsorerna på plats. Och vi fick en goodiebag med oss hem med saker ifrån dessa märken bland annat
♥
Pernilla