Så skönt att komma hem och softa lite innan midsommar. Ska du resa, och stressar massor eller kan du ta det lugnt?
Nu när regnet har öst ned känns det extra härligt att gosa in sig i en mysig pläd i soffhörnet.
Jag tänker bara sitta här med en kaffe och bläddra i en katalog och fundera vilken av Oleana plädarna som bäst skulle passa i vår soffa. *ler* Vi ska bort till vännerna som inte bor långt i från oss så ingen stress här.
Det är kul att skapa en förändring och tänka på vad som passar ihop. Jag är inte mycket för starka färger men att ge en färgklick i hemmet kan vara fint.
Dessa fina filtar från Oleana vill jag gärna ha men frågan är vilken färg jag skall välja
Som ni ser är färgerna lugna där i den delen av vardagsrummet
Oleana plädarna är i jättefin kvalité i 100% ekologisk ull och bomull och tillverkas i Norge. En pläd man gärna har under många år. Du hittar dem hos butiken Oleana & friends som ligger på Mästersamuels gatan 10 i Stockholm.
De har ingen webshop men jag vet att de skickar om du vill och kontaktuppgifter hittar du här och
facebook finns de också på.
Vilken av dessa färger skulle du välja?
XX
Pernilla
Hej Pernilla! Jag är så mesig med färger, så jag skulle nog välja nr.1 av de fina filtarna till din soffa, den går väl i en liknande nyans som din matta och soffa? Härligt att få planera, det brukar vara det bästa skedet!
…och en försenad grattiskram på din födelsedag förresten :)!
Ha en skön midsommarhelg!!!
Låter som en skön kväll:) Jag skulle vilja ha den grå med gul kant, nr6, tycker den är sååå fin. Fast de är fina allihop:)
Kram Maria
Jag tar det lugnt jag med nu. Äter jordgubbar och sitter framför datorn:) Har förberett lite mat och tårtan är klar så nu kan det bli midsommar! Önskar dig en fin och glad dag imorgon!
Kram fredrika
Låter klokt och så skönt. Ha en fin midsommar. Kram Anette
En riktigt skön midsommar önskar jag dig och din fina familj!
Vilka ljuvliga plädar, inte lätt att välja färg…Önskar dig o familjen en mysig o skön midsommar. Kramisar finaste. Tina
Så vackra plädar, fint med små färgklickar!
Nu önskar jag dig en härlig midsommar med sol och mycket gott!
Kram